دانلود مقاله ورزش از نظر اسلام | دانلود پروژه، مقاله، پایان نامه و گزارش کارآموزی
:: با کلیک بر روی لینک دانلود، به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و بعد از پرداخت از طریق کارت های اعتباری بانکی ، لینک دانلود فعال شده و می توانید فایل مورد نظر خود را دانلود کنید.
::
توضیحات بیشتر در مورد دانلود مقاله ورزش از نظر اسلام :

ورزش از نظر اسلام

از روزي كه خداوند بشر را خلق فرمود، نياز به ورزش و تربيت بدني نيرومند و قوي از جانب اين مخلوق به خوبي حس شد چه از جنبه دفاع شخصي و يا كسب معاش و چه از جهت مقابله و رويارويي با طبيعت پيرامونش.
نياز بشر به ورزش و تربيت بدني در طول روزگاران همواره وجود داشته و هيچگاه نبود كه انسان خويش را از داشتن بدني سالم و قوي بي نياز ببيند. هرچه زمان جلوتر مي‌رفت به گونه هاي مختلف، انسان ضعيف از انجام اموري كه توانايي لازم را داشته باز مي تواند (هر زمان به مقتضاي خودش) بعد از ظهر و ترويج شريعت اسلام كه اين دين همواره پيروانش را به داشتن بدني سالم و قوي تشويق و ترغيب مي كند، مسئله پرورش بدن به منظور برخورداري از رواني سالم در ميان مسلمانان جايگاه ويژه اي يافت.
از جمله شعارهايي كه اسلام نيز آن را تاييد مي‌كند اين است كه:
روح سالم در بدن سالم است. زيرا كسي كه داراي بدني ضعيف و تربيت نشده باشد، حتي به جاي آوردن واجبات و عبادات نيز دچار كاستي و نقصان است چه رسد به اينكه بخواهد در محيط اطرافش احقاق حقي بكند و دست ظلمي را از دامن مظلومي قطع بكند.
اگر ما در سيره رهبران ديني از جمله علي (ع) يا حتي پهلوانان نگاه بكنيم در خواهيم يافت كه ايشان قدرت بدني بالا را در راه صحيح و جهت مثبت آن صرف مي كردند و نه در راه ظلم به ديگران. در احوال پهلوانان ديده مي شود كه ايشان معتمد ونقطه اتكا افراد جامعه بوده اند چرا كه ايشان توانسته اند معنويت را با قدرت بدني ممزوج كرده و از ثمره شيرين آن كه همانا دستگيري از افتادگان و كمك به بيچارگان باشد بهره ها برده اند ولي متاسفانه مسئله ورزش و تربيت بدني باآن جايگاه رفيع كه از آن ياد شد به صورت حربه تبليغاتي در دست استعماراگران و دشمنان كشورهاي جهان سوم در آمده و بهره هايي كه ايشان از تبليغات ورزش برده اند چيزي نيست جز پر كردن جيبهاي خود و به باطل گذرانيدن وقت ارزشمند جوانان.


فهرست
بخش اول

ورزش در لغت و تاريخچه ورزش

ورزش از دیدگاه لغت فارسی

ورزش از دیدگاه لغت عرب

تاریخچه ورزش

بخش دوم

ورزش از ديدگاه ائمه اطهار (س) و علما

نظر ربيع ابن احمد

تربيت بدني و ورزش از ديدگاه ابن سينا

تعریف ورزش

تربيت بدني از ديدگاه سيد اسماعيل جرجاني

نظر ابن خلدون

سخناني چند درباره ورزش و تربيت بدني از مرحوم شهيد دكتر بهشتي

سخناني چند در مورد ورزش و تربيت بدني از مرحوم شهيد باهنر

تعريف ورزش از ديدگاه مرحوم دكتر سيد رضا پاك نژاد

بخش سوم

ورزش و اهميتهاي آن

بخش چهارم

ورزش در قرآن

جمع بندی و نتیجه گیری

منابع مآخذ

 

دانلود مقاله ورزش از نظر اسلام

قیمت : 2600 تومان

[ بلافاصله بعد از پرداخت لینک دانلود فعال می شود ]
© Copyright filedoc.ir 2009-2012